Łazienki

Łazienka w kolorach ziemi

Łazienka 4,9 m2 dopasowana kolorystycznie do całego mieszkania – czyli w kolorach ziemi. Ze względu na dzieci zaprojektowana z wanną, która posiada funkcję prysznica dzięki zamontowanej, całkowicie składanej osłonie. Duże lustro wizualnie powiększa powierzchnię, a pralka jest ukryta w zabudowie spełniającej również funkcje przechowywania.

Mała łazienka 180 cm x 185 cm

Maleńka łazienka w starej kamienicy. Jej rozmiar uniemożliwił wstawienie tam pralki, tym bardziej, że inwestor chciał dużą i wygodną kabinę prysznicową. W związku z tym połowa łazienki to prysznic, a przy wejściu po jednej stronie umywalka, po drugiej WC. Żeby wygospodarować trochę miejsca do przechowywania zastosowano umywalkową szafkę z szufladami i zabudowę nad toaletą.
Dzięki wiszącej szafce umywalkowej powierzchnia podłogi wydaję się nieco większa, a lustra powiększają optycznie powierzchnię tego maleńkiego pomieszczenia.

Łazienka 6 m2

Całkowita metamorfoza łazienki w domu z 1955 roku. Małe i wąskie pomieszczenie, na wejściu 1,2 m szerokości. Żeby zmieścić pralkę i zapewnić swobodne do niej przejście, trzeba było zastosować zaokrągloną kabinę prysznicową o najmniejszych rozmiarach oraz kompaktowe WC o najmniejszej głębokości.
W przyszłości łazienka ma być powiększona o pomieszczenie znajdujące się za lewą ścianą, a tym czasem na tej ścianie zastosowano fototapetę tworzącą złudzenie dalszej części pomieszczenia z dużymi oknami.