O mnie

Od dziecka moją głowę zaprzątało tworzenie i ciągłe zmiany. Jak nie rysunek, to gitara, potem grafika komputerowa i przekazy reklamowe, aż wreszcie odnalazłam się w projektowaniu wnętrz.

Wielokrotnie jako nastolatka przestawiałam meble w swoim pokoju, wymyślałam wraz z rodziną nowe ustawienia i aranżacje całego mieszkania, tapetowaliśmy, malowaliśmy i rozbieraliśmy na pojedyncze elementy wielkie i brzydkie meblościanki, ciągle szukając nowych, praktycznych i optymalnych rozwiązań dla niedużych powierzchni mieszkania w bloku z lat 70-tych.

Wówczas nie przyszło mi do głowy, żeby się w tym kierunku kształcić, choć twórczość i kreatywność nigdy z mojego życia nie zginęła, ponieważ bez tworzenia czegoś nowego moje życie wydawało się nudne. Dlatego poszłam w kierunku reklamy i wiele lat zajmowałam się strategią reklamową oraz projektowaniem różnych form przekazów reklamowych. Przez lata pracowałam w tym zawodzie, a później i do dania dzisiejszego traktując to jako zajęcie dodatkowe.

Przeprowadzając się, podejrzewam rekordową ilość razy, za każdym razem musiałam od nowa aranżować swoje wnętrze, co intuicyjnie zawsze wychodziło mi całkiem przytulnie i praktycznie. Pewnego dnia, chcąc znów coś zmienić postanowiłam swoją intuicję i wrodzone predyspozycje poszerzyć o profesjonalną wiedzę na temat projektowania wnętrz − co uczyniłam i dziś robię to, co powinnam robić od zawsze.

Tworzenie wnętrza zgodnego z potrzebami i oczekiwaniami klienta, szukanie w potencjale projektowanej powierzchni jak największej funkcjonalności i efektywnego wykorzystania dostępnej przestrzeni jest za każdym razem nowym wyzwaniem, które powoduje, że zapominam o jedzeniu i spaniu. Każde zlecenie pochłania mnie w całości i angażuję się w nie ciałem i duszą, a największą przyjemnością i nagrodą jest zadowolenie klienta, który wdrażając projekt w życie widzi w zaaranżowanej przestrzeni właśnie to, czego oczekiwał.

Dla projektanta najważniejsze w tej pracy jest to, że nigdy nie pozwala się nudzić i cały czas można się rozwijać, bo zmienia się otoczenie, oczekiwania, moda, trendy i technologie. Klienci mają inne potrzeby, a przestrzenie do aranżacji zawsze wymagają nowej twórczej myśli. Zawsze jest coś nowego na rynku, co można wykorzystać we wnętrzu, a co wyróżni naszą realizację od innych już nam znanych i opatrzonych.

Z pozornie nudnego i podobnego do wielu innych małego mieszkanka, można zrobić stylowe małe mieszkanie dla romantyka, funkcjonalną kawalerkę w nowoczesnym stylu lub małe mieszkanie z nutą loftu dla lokatora z duszą artysty.

Moją wewnętrzną misją są metamorfozy starych, małych i mało funkcjonalnych mieszkań w blokach z lat siedemdziesiątych, na całkiem nowe, przytulne i funkcjonalne wnętrza. A jest to możliwe i wykonalne przy odrobinie nakładu pracy, całkiem niedużego nakładu finansowego, twórczego myślenia, doboru odpowiedniego wyposażenia, spójnej palety kolorów oraz wykorzystania dziś dostępnych materiałów, które umożliwiają w prosty i łatwy sposób zmienić wnętrze na całkiem nowe, odmienione, odmłodzone i całkiem nie do poznania.

Ta praca przynosi mi wiele radości i satysfakcji kiedy widzę zadowolenie klienta, ale żeby to mogło nastąpić najpierw mam ogromną przyjemność w kreatywnym tworzeniu wnętrza, które spełni oczekiwania użytkowników projektowanej przestrzeni jednocześnie spełniając wszystkie zaplanowane funkcje.

Dziękuję moim byłym, obecnym i przyszłym klientom za umożliwienie mi i powierzenie zaprojektowania ich wymarzonego mieszkania czy lokalu użytkowego, który jest ich narzędziem biznesowym, gdzie nie ma miejsca na błędy. Każdy projekt jest zawsze dla mnie nowym dziełem, które traktuje bardzo indywidualnie i z wielką troską o szczegóły.