Pokoje dziecięce i młodzieżowe

8 m2 dla NASTOLATKI

Pokój 8m2 dla nastolatki kochającej konie.
Projekt uwzględnił powiększenie pokoju do 10 m2 - po przesunięciu ścianki działowej, kosztem również małego gabinetu do sporadycznej pracy przy komputerze, zyskaliśmy dodatkowe 2 m2. Dzięki temu w pokoju dziewczynki uzyskaliśmy trochę wolnej przestrzeni na fotel i stolik.
Wykonana zabudowa na wymiar pozwala na efektywne wykorzystanie powierzchni i zapewnienia sporo miejsca do przechowywania. Dzięki temu pozostało jeszcze sporo wolnej przestrzeni jak na tak maleńkie pomieszczenie.
Narożna szafa jest bardzo pojemna, a zaklejone drzwi fototapetą, gubią w przestrzeni tego małego pokoju dość duże przesuwne drzwi. Ciemna turkusowa ściana dodaje głębi i kontrastu dla białych mebli, drewniany blat i podłoga ocieplają aranżację, natomiast miękkie zagłówki na ścianie zapewniają wygodne oparcie w ciągu dnia.

Poddasze Adriana

Pokój na poddaszu dla nastolatka. 28 m2, dość duży, ale utrudnieniem był skos na całej długości pomieszczenia. Pomieszczenie wydawało się dość długie i nieustawne, a trzeba było je podzielić na trzy konkretne strefy: snu, nauki i strefy dziennej – do relaksu i wypoczynku.
Pionowa belka konstrukcyjna posłużyła jako pierwszy element podziału i do niej właśnie zostały dobudowane dodatkowe belki, dzięki czemu pokój stał się wizualnie krótszy, a łóżko zostało tak schowane, że wydaje się być oddzielną sypialnią. Wszystkie belki tworzą jedną spójną całość i już nie wiadomo, która z nich musi być, a które są tylko atrapą 🙂
Pokój był również niedoświetlony, a inwestor nie chciał ingerować w dach robiąc doświetlające okna dachowe. Dlatego trzeba było zaplanować również więcej punktów świetlnych, które równomiernie oświetlą pomieszczenie i zapewnią prawidłowe oświetlenie do nauki i czytania w kilku miejscach pokoju.
Dodatkowym życzeniem była przeszklona szafka z podświetleniem na kolekcję użytkownika pokoju.

Kolorowy świat sześciolatki

Projekt pokoju dla sześcioletniej dziewczynki idącej do szkoły, z wydzieloną strefą do nauki i zabawy, utrzymany w żywej kolorystyce i meblach w neutralnym białym kolorze. Dzięki temu z czasem będzie można stonować barwy i wymienić zawartość obrazów na mniej dziecięce oraz przystosować pokój dla nastolatki . Turkusowa ściana pełni tu również funkcję ściany tablicowej, na której dziewczynka będzie mogła rysować.

Pokój Szymona - lat 12

Specjalne życzenia użytkownika pokoju, to czarna ściana, półki jako kubiki, drewno, stal i kolor żółty – bardzo konkretne potrzeby – należało je jedynie połączyć w jedną spójną całość.
Projekt, zgodnie z życzeniem rodziców, miał być tak zrealizowany, aby pokój mógł służyć chłopcu nawet do ukończenia studiów – czyli jeszcze na długie lata. W związku z tym meble powinny być z drewna, a nie płyty MDF – zastosowane więc zostały gotowe meble z solidnej dębowej klejonki, a stalowe nogi od biurka i półki wytrzymają wieki.
Natomiast istniejącą już w pokoju wnękową dużą szafę osłoniliśmy fototapetą, która komponuje się kolorystycznie i dodaje charakteru.